Koulumme mukana Team Rynkebyn tempauksessa

Team Rynkeby on pohjoismainen hyväntekeväisyystapahtuma, jossa pyöräilyjoukkueet pyöräilevät joka vuosi Pariisiin ja keräävät siten rahaa syöpää sairastaville lapsille ja heidän perheilleen. Meidän koulumme osallistui tempaukseen keräämällä taksvärkkipäivänä rahaa. Opettajatkin lahjoittivat omat joululahjarahansa keräykseen ja niin pääsimme Kultasponsoreiksi kisaan. Koulumme liikunnanopettaja Janne Pellikka toimii Espoon tiimin valmentajana ja osallistuu itsekin heinäkuussa pyöräilytapahtumaan, jossa kuuden päivän aikana poljetaan 1200 km!

Lisää tietoa hankkeesta löytyy Team Rynkeby-sivustolta: http://www.team-rynkeby.fi/teams-1-3.aspx

Rehtori Kirsi Juuti onnittelee liikunnanopettaja Jannea, tempauksen keulahahmoa koulussamme.

Etusivun artikkelikuva: kaikki opettajat ovat innolla mukana tukemassa hyvää hanketta.

Kaikki opettajat ovat innolla mukana tukemassa hyvää hanketta.